Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Forside

Fagansvarlig lavspenning Erik Arnholdt Johannessen i NEK har bakgrunn fra ITB-koordinering hos totalentreprenør og byggherre og har sett svakheter i mange byggeprosjekter. På NEKs konferanse i oktober holdt han foredraget «Er smart så smart – eller en fallitterklæring?».
Ny fagansvarlig for lavspenning er frustrert over teknologi:

– Kan veien videre være enklere bygg?

Erik Arnholdt Johannessen gikk til angrep på bygg fulle av teknologi som verken virker eller varer. Johannessen er NEKs nye ansvarlige for lavspenning og lanserte på Elsikkerhetskonferansen en kravliste med 8 punkter for de som vil at smarte og teknologitunge bygg skal fungere.

Disse personene blir sentrale i nysatsingen til Advansia om en egen seksjon for mottaksprosjekter Fra venstre, Jarle Engebretsen leder hele seksjonen, Even Leira skal lede gruppen for eiendomstjenester og gevinster. og Christian Brødsjø skal lede gruppen for systematisk ferdigstillelse og testledelse.
Annonsørinnhold
Skal koble byggeprosjektene og eiendomsbransjens behov sammen:

Advansia har etablert egen seksjon for mottaksprosjekter

For å kunne utnytte det fulle potensialet for verdiskapning i et nytt bygg kreves det god planlegging, erfaring fra prosjektgjennomføring og innsikt i de involverte partene. Slike prosjekter bør begynne med tydelig definerte effektmål og en plan for hvordan gevinstene kan realiseres og brukes som styrende premisser for prosjektet. Dette er essensen av mottaksprosjekter som Advansia nå har etablert egen seksjon for. En av gruppene skal ledes av Even Steenvaag Leira, som får oppgaven med å koble byggeprosjektene og eiendomsbransjens behov sammen.

ITBaktuelt AS
Tlf: 480 68 283
Org.nr.: 918 55 085